Вторник, 30.04.2024, 03:12


Головна » Статті » Політологія » Політичні партії





Функції партій і їхня роль у політичній системі

Кожна партія створювалася для захисту інтересів визначених соціальних груп. З цієї причини партії як правило не однорідні і мають усередині себе фракції - групи програми, що висувають, трохи  відмінні від загальної, основної програми партії. Існування в партії різних фракцій робить її політику більш гнучкої, оскільки допомагає  їй зберегти свій вплив серед різних груп виборців.

Політика партії виробляється в ході внутріпартійної політичної  боротьби між різними фракціями і плинами.

Керівні органи багатьох партій складаються на основі представництва від різних фракцій.

У програмах партії звичайно підкреслюються їхні наміри служити  інтересам визначених соціальних груп, більшості громадян усієї  країни. У практичній політиці партії прагнуть враховувати інтереси  різних категорій виборців оскільки тільки так можна здобути  перемогу на демократичних виборах.

Організація виборчого процесу - важлива але далеко не єдина функція партії.

Ще одна важлива функція партії - добір і висування політичних лідерів. Політику необхідна здатність швидко орієнтуватися в розміщенні політичних сил, передбачати віддалені наслідки своїх дій, знаходити союзників, нейтралізувати суперників і визначити найбільш ефективні шляхи досягнення поставлених цілей.

І нарешті найважливіша функція партій у сучасному демократичному  суспільстві - служити початком зв'язку між цивільним суспільством і державою.

Політичне партнерство - це вид взаємин між суб'єктами  політичного життя, що полягає у виробленні єдиної позиції по тим  чи іншим питанням, практиці спільних політичних дій, довгострокових, заснованих на збігу по ряду найважливіших моментів стратегії  тактики, політичних програм, що виражають інтереси цих суб'єктів.

Політичні партії, що мають реальні можливості брати участь  у формуванні державних органів, впливати на внутрішню  і зовнішню політику країни, у сукупності складають партійну систему суспільства.

В даний час, основними типами партійних систем є: двохпартійна і багатопартійна системи.

Політична система - частина політичної сфери, інтегрована сукупність державних і недержавних інститутів, що здійснюють  владу, керування справами суспільства, регулювання відносин між соціальними групами, що забезпечують стабільність і визначений соціальний  порядок.

Політична Система Суспільства - профспілки й ін. організації і рухи, що переслідують політичні цілі, а так само норми, політичні традиції й установки.

Нерідко говорять також і про політичну систему в широкому змісті слова  (про політичну організацію суспільства ), щоб врахувати наявність і дія в суспільстві інститутів і сил, не тільки задіяних у владних структурах, але і знаходяться в аппозиції до існуючого на даний момент владі.

В умовах сучасного капіталізму механізму диктатури монополій робітничі клас і ін. трудящі протиставляють свої політичні організації, насамперед комуністичні і робочі партії.

Політична партія - політична організація, що виражає інтереси суспільного чи класу його шаруючи, що поєднує їх найбільш активних представників і керівна ними в досягненні визначених цілей і ідеалів.

У класовому суспільстві боротьба між ворожими класами неминуче стає боротьбою політичної.

" Самим цільним, повним і оформленим вираженням політичної боротьби

класів є боротьба партій " - В.И.Ленін.

Найбільш реакційної й агресивний із усіх буржуазних партій була Гітлерівська фашистська партія ( націонал - соціалістична партія Німеччини ). Ця партія являє приклад партій культу особистості. У СРСР аналогічній їй була КПРС.

Існування безлічі партій веде до появи політичної боротьби.

Політична боротьба - це одна з найважливіших сторін політичного життя, що  полягає у взаємодії різних політичних сил між собою  в ім'я досягнення визначених політичних цілей. Об'єктом цієї боротьби  в кінцевому рахунку є відносини влади, оскільки її ціль - досягнення міцних позицій у політичній системі суспільства і реалізація їм його  волі.

Форми політичної боротьби різноманітні і залежать як від обстановки,  так і ступеня гостроти взаємин між суб'єктами.

Вищим проявом боротьби є громадянська війна.

Мирний характер боротьби - парламентська діяльність.  В міру росту політичної культури і цивілізованості суспільства  насильницькі, а тим більше збройні методи боротьби в усі більшому  ступені уступають у політику місце її мирним формам. Серед мирних  форм політичної боротьби зростаючу роль грає ідейна боротьба,  боротьба за розуми і серця людей, за їхній добровільний, свідомий  вибір, боротьба передвиборна і внутрипарламентська. Цю боротьбу очолюють політичні лідери, що коштують у главі партії.

В основному політичну боротьбу виграють більш розвиті партії, що відбивають інтереси широких мас населення і різних соціальних шарів  суспільства.

 


Категорія: Політичні партії | Додав: The-law (23.02.2010)  |
Переглядів: 2613 | Теги:

-->
Категории раздела
Держава
Бюрократія
Політичні режими
Політична ідеологія
Політична культура
Політична модернізація
Політична еліта
Політичне лідерство
Політичні партії
Нація
Геополітика
Політична теорія

Форма входу


Інша інформація
Останні завантажені файли
Арутюнов В. Х., Кирик Д. П., Мішин В. М. Логіка: Навч. посібник для економістів. — Вид. 2-ге, допов.
Завантажили 2065
--------------------------------------
Біленчук - Місцеве самоврядування в України Муніципальне право, 2000
Завантажили 3710
--------------------------------------
Структура місцевих рад. Характеристика її структурних елементів
Завантажили 1136
--------------------------------------
Ткачук А.Ф., Агранофф Р., Браун Т. Місцеве самоврядування: світовий та український досвід
Завантажили 1793
--------------------------------------
ПРАВОЗНАВСТВО: Підручник / За редакцією В. В. Копєйчикова,А. М. Колодія К.: "Юрінком Інтер" 2006 рік
Завантажили 16727
--------------------------------------

Пошук
Категорії розділу
Держава
Бюрократія
Політичні режими
Політична ідеологія
Політична культура
Політична модернізація
Політична еліта
Політичне лідерство
Політичні партії
Нація
Геополітика
Політична теорія

PR-CY.ru Rambler's Top100