Четверг, 26.12.2024, 17:26


Головна » Статті » Політологія » Політичні партії





Політичні партії як різновид суспільних об'єднань.

Визначення партії

ПАРТІЯ - це політична громадська організація яка боре за чи владу за участь у здійсненні влади.

Суперництво політичних груп, об'єднаних навколо впливових чи родин популярних лідерів, протягом багатьох століть складало характерну, істотну рису політичної історії. Але такі організації, що ми називаємо політичними партіями, виникли в Європі й у США на початку Хіхв.

Формування партій було досить тривалим і складним процесом. Спочатку партії активно діяли тільки в періоди виборчих компаній, вони не мали постійно діючих місцевих організацій, не проводили регулярних чи з'їздів конференцій, їхні прихильники не були зв'язані з партійною дисципліною.

Політичні партії з оформленням партійних квитків, внесків, членства в партії і дисципліною з'явилися в Європі з виникненням масового організованого робочого руху.

Політичні партії як різновид суспільних об'єднань.

Політичні партії можна вважати суспільними об'єднаннями. Так само, як і суспільні об'єднання, політичні партії повинні діяти на принципах добровільності і самоврядування і не повинні створюватися для досягнення комерційних цілей.

Специфіка ж політичних партій полягає в тому, що вони створюються з метою залучення громадян у політичне життя суспільства й у справи держави.

Своєю кінцевою метою політичні партії ставлять завоювання більшості місць у парламенті, чи думі інших представницьких органах держави для того, щоб проводити свої програмні установки в життя, додаючи їм загальнообов'язкове значення.

Таким чином, політичні партії – це суспільні об'єднання, які створюються з ініціативи громадян на основі спільності їхніх інтересів та ставлять своєю безпосередньою метою участь у політичному житті країни і завоювання більшості місць у представницьких органах держави.

В умовах плюралізму думок і ідеологічного різноманіття, що представляють сучасні держави, політичні партії мають право:

1.безперешкодно розробляти теорії, погляди, ідеї щодо економічного, політичного, правового пристрою своєї країни, закордонних держав і світової цивілізації в цілому.

2.Пропагувати свої погляди, ідеї за допомогою засобів масової інформації: преси, радіо, телебачення, а також шляхом видання монографічних наукових і науково-популярних робіт.

3.Вести активну діяльність по упровадженню своєї ідеології в практичну сферу: розробляти програмні документи партії, брати участь у виборах у представницькі, законодавчі органи держави; проводити програмні установки партії через членів партії, обраних у представницький, законодавчий орган держави.

  4.Привселюдно захищати свої ідеологічні погляди, вести активну полеміку з іншими партіями по ідеологічних питаннях.

Держава не повинна втручатися в діяльність партій (як і суспільних об'єднань), не повинне пропонувати їм свого рішення тих чи інших проблем.

Однак держава встановлює рамки і межі, за які партії і суспільні об'єднання не можуть виходити. У зв'язку з цим держава спеціальними законами встановлює порядок утворення суспільних об'єднань, вимоги до їх статутів і інших внутрішньосоюзних документів, порядок реєстрації суспільних об'єднань і їхньої ліквідації.

Крім того, держава здійснює контроль за діяльністю партій і інших суспільних об'єднань:

1.Воно відмовляє в реєстрації чи партії суспільного об'єднання, утомившись якого суперечить конституції і діючим законам.

2. Виносить попередження партіям (суспільним об'єднанням), що порушують свій статут і займаються діяльністю, не передбаченої його статутом, або порушують законодавство.

3.Припиняє діяльність партії (чи суспільного об'єднання) у зв'язку з оголошенням надзвичайного чи стану за іншими причинами

 4.Ліквідує партію (чи суспільне об'єднання) за здійснення діяльності по насильницькому скиненню державного ладу, порушенню цілісності держави і деяких інших причин.


Категорія: Політичні партії | Додав: The-law (23.02.2010)  |
Переглядів: 2785 | Теги:

-->
Категории раздела
Держава
Бюрократія
Політичні режими
Політична ідеологія
Політична культура
Політична модернізація
Політична еліта
Політичне лідерство
Політичні партії
Нація
Геополітика
Політична теорія

Форма входу


Інша інформація
Останні завантажені файли
Арутюнов В. Х., Кирик Д. П., Мішин В. М. Логіка: Навч. посібник для економістів. — Вид. 2-ге, допов.
Завантажили 2072
--------------------------------------
Біленчук - Місцеве самоврядування в України Муніципальне право, 2000
Завантажили 3717
--------------------------------------
Структура місцевих рад. Характеристика її структурних елементів
Завантажили 1142
--------------------------------------
Ткачук А.Ф., Агранофф Р., Браун Т. Місцеве самоврядування: світовий та український досвід
Завантажили 1799
--------------------------------------
ПРАВОЗНАВСТВО: Підручник / За редакцією В. В. Копєйчикова,А. М. Колодія К.: "Юрінком Інтер" 2006 рік
Завантажили 16750
--------------------------------------

Пошук
Категорії розділу
Держава
Бюрократія
Політичні режими
Політична ідеологія
Політична культура
Політична модернізація
Політична еліта
Політичне лідерство
Політичні партії
Нація
Геополітика
Політична теорія

PR-CY.ru Rambler's Top100