Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми дисципліни. В ньому пропонується авторська концепція загальної частини теорії адміністративного процесу. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів.
Навчально-методичний посібник призначений для самостійної роботи студентів, які вивчають фундаментальну спеціальну дисципліну «Адміністративна деліктологія». В посібнику розглянуті проблеми формування адміністративної деліктології, досліджуються детермінанти протиправної поведінки правопорушників і соціальні суперечності, які впливають на особистість правопорушника та його протиправну поведінку. Розглядається значення адміністративної деліктності, її склад, структура, динаміка, географія та інші якісні характеристики, які пов'язують з роботою по організації профілактичної роботи з запобігання адміністративним деліктам, нейтралізації причин і умов їхнього вчинення. Дається поняття адміністративно-правового запобігання як запобіжного впливу адміністративної відповідальності і покарання та інших засобів адміністративного закону на деліктні фактори і явища, що несприятливо впливають на суспільні відносини і громадян.
В посібнику розкриваються поняття, правові та фактичні підстави адміністративної відповідальності, види та загальні правила накладення адміністративних стягнень, розглядаються питання підвідомчості справ про адміністративні правопорушення, провадження у справах про них: порядок порушення та розгляду справи, оскарження постанови і перегляду справи, а також виконання постанов про накладення адміністративних стягнень. В додатках наведено матеріали, які стосуються реформування інституту адміністративної відповідальності в Україні.
У підручнику подається у
систематизованому вигляді матеріал з навчальної дисципліни
"Адміністративне право”. Поряд із текстовим матеріалом із Загальної та
Особливої частини (двох модулів) також подаються завдання практичного
характеру (практикум) щодо кожної теми у рамках двох модулів.