У навчальному посібнику розглядається зміст податкового права як складного інституту фінансового права. На основі системного аналізу розкритий зміст його інститутів, що регулюють оподатковування в Україні. Значна частина матеріалу викладається в порівнянні з законодавствами інших держав. В Особливій частині освітлені питання правового регулювання податків і зборів, що складають податкову систему України. Посібник розрахований на викладачів і студентів юридичних і економічних вузів, працівників податкових органів, практичних працівників підприємств і організацій.
У пропонованому навчальному посібнику розглянуто основні питання загальної частини курсу «Міжнародне комерційне право»: особливості нормативного характеру регулювання відносин, що виникають у процесі здійснення міжнародної комерційної діяльності; джерела міжнародного комерційного права; суб’єкти міжнародного комерційного права (комерсанти); специфіка правового регулювання міжнародної комерційної діяльності з боку держави, міжнародних економічних організацій, міжнародних комерційних судів та осіб, що здійснюють таку діяльність. Розрахований на студентів, магістрантів, аспірантів економічних факультетів і спеціальностей вищих навчальних закладів, викладачів курсу «Міжнародне комерційне право».
Головним із головних чинників, що впливають сьогодні на рівень світового прогресу та розвиток економіки кожної окремої країни, є міжнародне економічне співробітниц- тво. На земній кулі налічується понад 220 великих і маленьких самостійних держав. Кожна з них проводить власну політику, створює свою економіку, водночас вступаючи у найрізноманітніші міжнародні відносини, зокрема й економічного характеру. І це цілком природно, адже ми живемо в умовах, коли посилюється інтернаціоналізація світового господарства, зростає взаємозалежність розвитку економіки окремих країн та господарських регіонів. Це вимагає від кожної країни зважувати, зіставляти свої дії з діями інших держав, а коли потрібно, то й узгоджувати їх через прийняття спільних оптимальних рішень. Тільки у такий спосіб можна прийти до світової економіки, яка слугувала б насамперед людині, її інтересам і потребам.
Міжнародне право існувало вже в період рабовласницького ладу. Так, у 1296 р. до н. є. між єгипетським фараоном Рамзесом II та царем хеттів Хаттушилем III був укладений договір, згідно з яким передбачались спільні дії фараона і царя хеттів з метою упокорювання рабів. Матеріальні та літературні пам'ятки Давнього Китаю, Індії, Вавилонії, Ірану, Єгипту та інших держав Африки, Греції та Риму свідчать про існування вже в той час міжнародно-правових норм посольського і договірного права.
Конституційне право України: Підручник для студентів ВНЗ / За ред. академіка АПрН України, доктора юридичних наук,
професора Ю. М. Тодики, доктора юридичних і політичних наук, професора
В. С. Журавського. — К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2002. — 544 с.
Вивчення банківського права передбачає всебічне оволодіння як теоретичними положеннями, так і нормативними документами в галузі банківського, кримінального, адміністративного, цивільного, господарського та підприємницького права.
Банківське право України: Навч.посіб. Кол. авт.: Жуков А. М., Іоффе
А. Ю., Кротюк В. Л., Пасічник В. В., Селіванов А. О. та ін. / За заг.
ред. А. О. Селі-ванова — К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2000. — 384 с.
У посібнику розглядаються питання становлення банківської системи
України, розкривається зміст найважливіших понять та категорій
банківського права, особливості правового регулювання відносин, що
виникають між його суб'єктами, правовий статус НБУ, комерційних банків
та інших фінансово-кредитних установ. Призначений для студентів
юридичних вузів та економічних вищих навчальних закладів, спеціалістів з
банківського права.
Цей навчальний посібник автор розглядає як частину загального навчального комплексу, ідея створення якого тісно пов'язана з широкомасштабною перебудовою економіки України Для успішного й швидкого завершення цього процесу необхідна велика кількість фахівців міжнародного рівня У сучасних умовах не можна собі уявити фахівця в економічній сфері, який не володіє відповідною правовою культурою