У навчальному посібнику автор висвітлює питання банківського права як
комплексного правового інституту, розкриває зміст окремих складових
педінститутів. Головну увагу приділено фінансово-правовим аспектам
банківської діяльності. У загальній частині розкрито поняття
банківського права, банківської діяльності, правовий статус банку,
предмет, методи, систему банківського права, банківської таємниці,
банківського регулювання та банківського нагляду, правові засади
фінансового моніторингу. В особливій частині досліджено правові засади
здійснення окремих банківських операцій, зокрема, кредитних,
розрахункових, валютних.
Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми дисципліни. В ньому пропонується авторська концепція загальної частини теорії адміністративного процесу. Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів.
Навчально-методичний посібник призначений для самостійної роботи студентів, які вивчають фундаментальну спеціальну дисципліну «Адміністративна деліктологія». В посібнику розглянуті проблеми формування адміністративної деліктології, досліджуються детермінанти протиправної поведінки правопорушників і соціальні суперечності, які впливають на особистість правопорушника та його протиправну поведінку. Розглядається значення адміністративної деліктності, її склад, структура, динаміка, географія та інші якісні характеристики, які пов'язують з роботою по організації профілактичної роботи з запобігання адміністративним деліктам, нейтралізації причин і умов їхнього вчинення. Дається поняття адміністративно-правового запобігання як запобіжного впливу адміністративної відповідальності і покарання та інших засобів адміністративного закону на деліктні фактори і явища, що несприятливо впливають на суспільні відносини і громадян.
В посібнику розкриваються поняття, правові та фактичні підстави адміністративної відповідальності, види та загальні правила накладення адміністративних стягнень, розглядаються питання підвідомчості справ про адміністративні правопорушення, провадження у справах про них: порядок порушення та розгляду справи, оскарження постанови і перегляду справи, а також виконання постанов про накладення адміністративних стягнень. В додатках наведено матеріали, які стосуються реформування інституту адміністративної відповідальності в Україні.
Аграрне право України: Підручник / В.З. Янчук, В.І. Андрейцев, С.Ф.
Василюк та інші; За ред. В.З. Янчука. - 2-е вид. -
К.: Юрінком Інтер, 2000. - 720 с.
Україна — велика аграрно-промислова держава. Вона має сприятливі
природно-кліматичні умови, достатні виробничо-господарські потужності
та продуктивні сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського
виробництва.
Александров Ю. В., Гель А. П., Семаков Г. С. А46 Кримінологія: Курс лекцій. — К.: МАУП, 2002. — 295 с. У загальній частині пропонованого курсу лекцій розкрито основні поняття та категорії кримінології, її предмет, завдання та методологію. Проаналізовано сучасні погляди вчених-кримінологів на проблему формування особи злочинця, визначення причин і умов злочинності, індивідуальної злочинної поведінки, планування та організації попереджувальної діяльності. В особливій частині наведено кримінологічну характеристику окремих видів злочинності та заходи їх профілактики. Для студентів, викладачів юридичних вищих навчальних закладів і практичних працівників правоохоронних органів.
Іванов Ю. Ф. І-20 Кримінологія: Навч. посіб. / Ю. Ф. Іванов., О. М. Джужа. - К.: Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2006. - 264 с. У навчальному посібнику висвітлюються основні теоретичні і практичні питання Загальної та Особливої частин кримінології на основі сучасних характеристик злочинності в Україні, досвіду боротьби з нею в умовах реформування й розбудови державно-правової системи. Призначений для студентів, слухачів, аспірантів і викладачів вищих юридичних навчальних закладів, а також для практичних працівників.
Підручник
підготовлено колективом викладачів кафедри цивільного права
Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого на основі
нового Сімейного кодексу України і відповідно до нової програми курсу
сімейного права.
Висвітлено актуальні теоретичні проблеми сімейного
права і розглянуто основні питання курсу: сім’я, шлюб, особисті та
майнові правовідносини подружжя, права та обов’язки батьків і дітей,
влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування тощо. Особливу
увагу приділено новим інститутам сімейного права.
Дисципліна «Податкове право» вивчається студентами спеціальності 6601 «Правознавство» всіх форм навчання. Головна мета пропонованого посібника — забезпечити студентів спеціальності «Правознавство» навчально-методичними матеріалами, освоєння яких сприятиме формуванню у майбутніх юристів ефективного методологічного підходу до аналізу сфери податків як правового явища, уміння відмежовувати юридичні аспекти податків від суто економічних та чітко визначати структуру й зміст податкових правовідносин, статус, права і обов’язки їхніх учасників. Використання матеріалів посібника в процесі самостійної роботи, яка, як і аудиторна, є необхідною складовою навчання, має допомогти студентам засвоїти теоретичні положення податкового права, систему податкового законодавства, сформувати вміння застосовувати нормативно-правові акти за вирішення практичних ситуацій.