Мета пропонованого курсу лекцій з дисципліни "Кримінально-виконавче право України" — допомогти студентам при засвоєнні теоретичного навчального матеріалу: ознайомити з основними правовими інститутами, що регулюють процес виконання кримінальних покарань в Україні, а також з організацією діяльності та структурою органів держави, на які покладено виконання вироків судів до кримінальних покарань.
У підручнику відповідно до програмових вимог вивчення курсу «Кримінальне
право України. Загальна частина» висвітлюються питання Загальної
частини кримінального права з урахуванням нового кримінального
законодавства.
У додатку подано нормативні акти та постанови Пленуму Верховного Суду
України, література, рекомендована до вивчення відповідних тем курсу, а
також короткий словник латинських кримінально-правових термінів та
висловів-
Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів та факультетів,
працівників суду та правоохоронних органів.
Цей підручник підготовлений з метою надання допомоги насамперед студентам, учням, котрі оволодівають спеціальністю "Правознавство", у вивченні трудового права. Підручник буде також корисним для викладачів юридичних вузів, аспірантів, практичних працівників, для всіх, хто цікавиться проблемами правового регулювання праці в умовах формування ринкових відносин в Україні. У даному підручнику прокоментовано чинне трудове законодавство: Кодекс законів про працю України (далі - КЗпП), закони України "Про колективні договори і угоди", "Про зайнятість населення", "Про охорону праці", "Про відпустки", "Про оплату праці", "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", а також постанови Кабінету Міністрів України з питань укладення контрактної форми трудового договору, зайнятості, працевлаштування, оплати праці, індексації заробітної плати, компенсації працівникам втрати частини заробітної плати в зв'язку з порушенням термінів її виплати, охорони праці та ін.
Розглядаються питання та проблеми стосовно фундаментальних понять інтелектуальної власності та комп'ютерного авторського права в Україні: основні поняття; нормативно-правова база; організації, що захищають авторські і суміжні права; міжнародна система охорони інтелектуальної власності, комп'ютерне авторське право, Інтернет і питання права; системи захисту інтелектуальної власності тощо. Наводяться приклади охоронних документів, договорів, контрактів та судовий порядок захисту, а також посилання на Веб-сай-ти стосовно питань, що розглядаються. Видання можуть використовувати як студенти вищих та середніх навчальних закладів, так і спеціалісти у галузі прогресивних інформаційних технологій.
Інтелектуальна власність в Україні: правові засади та практика. —
Наук.-практ. вид.: У 4-х т. / За заг. ред. О.Д. Святоцького. — Т. 2:
авторське право і суміжні права / С.О. Довгий, В.С. Дроб'язко, В.О.
Жаров та ін.; За ред. Г.І. Миронюка, В.С. Дроб'язка. — К.: Видавничий
Дім "Ін Юре", 1999. — 460 с.